ANANAS czyli MICHA PEŁNA ZDROWIA I SŁODKOŚCI

Uwielbiam owoce, mogę się nimi zajadać całymi dniami! To chyba dlatego, że są takie słodkie i zdrowe! Oczywiście w moim codziennym jadłospisie owoce jadam tylko w dwóch pierwszych posiłkach. Ananas to jeden z moich ulubionych owoców,a ta sałatka to ulubiony sposób, żeby zrobić wrażenie na gościach!

Od czasu kiedy zaczęłam się interesować zdrowym odżywianiem, staram się swoją zajawką zarażać najbliższych. Zawsze, gdy zapraszam znajomych do siebie, staram się przygotowywać zdrowe posiłki, a nóż widelec może komuś posmakuje. Potrawy czasem wychodzą mi lepiej, a czasem gorzej. Zdarza mi się coś przypalić lub nie posolić, ale cóż staram się jak mogę. Sałatka która mi wychodzi najlepiej to owocowa sałatka z ananasowej michy. Jest prosta i szybka w wykonaniu, a smakuje chyba każdemu!

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Ananasa przekrój na pół, wykrój środek i pokrój go w kostkę. Michę, która powstała z ananasa wytrzyj ręcznikiem papierowym i połóż na ładnym talerzu. Do środka możesz wrzucić swoje ulubione owoce. U mnie zazwyczaj są to: truskawki, kiwi, winogrona, mandarynki i maliny.

 

ANANAS-CIEKAWOSTKA:

Spożywanie ananasa to bardzo dobry sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej, a to dzięki dużej zawartości bromeliny i biotyny. Bromelina to enzym, który wspomaga trawienie. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, pomaga również łagodzić dolegliwości jelitowe. Ma pozytywny wpływ na proces gojenia się ran, siniaków i obrzęków. Biotyna jest odpowiedzialna za lepsze spalanie tłuszczu poprzez szybsze przetwarzanie węglowodanów. Jak by tego było mało ananas to cała kopalnia witamin i minerałów. Bogaty jest w mangan, który odpowiedzialny jest w naszym organizmie za zdrowe i silne kości.

W 100 gramach ananasa jest tylko 55 kalorii, większość tego owocu stanowi woda, aż 85 gram wody.
Najlepszy ananas to ten świeży, a nie z puszki. Możesz go dodawać do sałatek, koktajli, mięsa lub zjadać jako surowy owoc, gdy tylko najdzie Cię ochota na słodkie.

 

Daj znać, jeśli znasz jakieś ciekawe przepisy na tego typu przekąski!


IMG_0542

 

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *