KOKTAJL Z BURAKA, CZY TO MOŻE BYĆ SMACZNE?

 Koktajl z buraka, może być bardzo smaczny!

Od dziecka nie przepadałam za burakami i długo zastanawiałam się nad zrobieniem i wypiciem tego koktajlu. Teraz wiem, że na stałe zagości w moim jadłospisie!

Ten piękny kolor soku zawdzięczamy zawartym w burakach antocyjanom, tym samym barwnikom, które zawarte są w czerwonym winie. Antocyjany są bardzo silnym przeciwutleniaczem, zapobiegają miażdżycy, chronią przed nowotworami, wrzodami i alergiami.
Sok z buraka zawiera dużą ilość żelaza co sprawia, że picie soku z buraków zwiększa liczbę czerwonych krwinek oraz poprawia stan krwi.
Burak oczyszcza krew ze szkodliwych substancji i toksyn, wzmacnia odporność. Poleca się go w zapobieganiu i leczeniu anemii, wspomaga także leczenie białaczki. Obniża ciśnienie, usprawnia pracę serca, poprawia wydolność (polecany szczególnie biegaczom).

Sok z buraka może przeciwdziałać gniciu jedzenia w przewodzie pokarmowym, ma działanie zasadotwórcze chroni przed zgagą i nadkwasotą.

SKŁADNIKI:

  • 2 buraki
  • 1/2 ananasa
  • 2 jabłka

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Wszystkie składniki zmiksować (użyłam blendera). Najlepiej smakuje na zimno.

 

Próbowaliście koktajli z buraka?Może polecacie jakieś ciekawe mieszanki?

Smacznego!

Comment (1)

  1. Od niedawna zagościł i w mojej kuchni... 3 małe buraczki z jednym średnim jabłkiem, wszystko do sokowirówki i gotowe ?mogłabym pić ten sok o każdej porze dnia i nocy ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *