WŁOSY NIE ZĘBY PRZECIEŻ ODROSNĄ!

Włosy nie zęby, przecież odrosną! Dla mnie to tylko 25cm włosów, ale dla kogoś innego może to znaczyć o wiele więcej.

,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza krąg i wraca do nas.” Flora Edwards

 

Gdy tylko usłuszałam o akcji Daj Włos (http://www.raknroll.pl/co-robimy/programy/daj-wlos/), pomyślałam sobie, że to coś dla mnie! Mam długie włosy, a mała zmiana zawsze się przyda. Nowy świeży look! Czemu nie?! Do tego poczucie, że możesz komuś pomóc i zrobić coś dobrego.

Po pięciu latach studiów zdrowia publicznego, mam świadomość tego czym jest nowotwór i jak wiele osób dotyka ten problem. Jak wpływa na zdrowie i psychikę. Szczególnie kobiet, które po chemioterapii tracą włosy, a przy tym bardzo często również pewność siebie…
Kiedyś myślałam, że utrata bliskich w różnego rodzaju wypadkach czy chorobach spotyka innych, nigdy nie spotka mnie… Życie płata nam figle! Nigdy nie wiesz co Ci się może przydarzyć. Dziś jesteśmy, a jutro może nas nie być. Mimo to ja dbam o swoje zdrowie, dobrze się odżywiam, trenuję, nie piję, nie palę, żyję w nadziei, że żadne choróbsko mnie nie dopadnie, ale to nie zależy tylko od naszego stylu życia!
Oddając swoje włosy chciałam podzielić się nimi z kobietami, a szczególnie małymi dziewczynkami, które swoje dzieciństwo zamiast na placu zabaw czy w szkole spędzają w szpitalu na walce z nowotworem.
W Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. Nie każdego na nią stać. Dzięki fundacji Rak’n’Roll kobiety mają możliwość otrzymania takiej peruki za darmo, mogą wyglądać i poczuć się lepiej. Dzięki temu mogą mieć więcej wiary i pewności siebie, która pomoże im w walce z rakiem!

Przyznam się, że to było bardzo dziwne uczucie trzymać warkoczyki splecione z włosów, które hodowałam tak wiele lat. Jeszcze dziwniej było je włożyć w kopertę i wysłać, ale liczy się cel! Mam nadzieję, że taki drobny gest pozwoli się uśmiechnąć, którejś z tych silnych kobiet.

Dziewczyny, a może któraś z Was planuję zmianę fryzury? Minimalna długość włosów które trzeba obciąć to 25 cm.

Tu znajdziecie więcej informacji na ten temat: http://www.raknroll.pl/co-robimy/programy/daj-wlos/


 

 

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *