BANANOWY DESER, KTÓREGO WYKONANIE ZAJMUJE 2 MINUTY!

Jak zrobić zdrowy deser, który jest wegański, beglutenowy, a do tego nie zawiera laktozy? Jak przygotować ten deser w 2 minuty? Wydaje się to być niemożliwe, a jednak mi się udało! Zrobiłam deser z banana, który jest pyszny i zdrowy! Zajęło mi to tylko 2 minuty!

Pracując jako trener personalny wiele osób zadaje mi pytanie, jak poradzić sobie z łaknieniem na słodycze. To bardzo trudne pytanie na które odpowiedź znalazłam po dopiero wielu latach mojej przygody ze zdrowym odżywianiem. Przeszłam długą drogę od wyrzekania się słodkości na wiele tygodni, aż po syndrom kompulsywnego objadania się, który towarzyszył mi wtedy kiedy moja głowa nie dawała już rady! Po takich napadach obżarstwa, zawsze źle się czułam i nie piszę tu nawet o dolegliwościach żołądkowych, które były zdecydowanie łatwiejsze do zniesienia niż to co działo się w mojej głowie. Wyrzuty sumienia męczyły mnie bardzo długo, później podwójna ilość treningów, tylko po to, żeby spalić te puste kalorie. Na dzień dzisiejszy jestem na etapie rewolucji, która dzieje się w mojej głowie i na moim talerzu. Już nie obżeram się czekoladą mleczną i nie zagryzam lodami. Dziś szukam zdrowszych produktów, które pomagają mi zwalczyć łaknienie na słodycze. W sumie też stąd pomysł na bloga! Czemu by tak nie spisać słodkich przepisów, które ułatwiają mi życie i walkę ze swoimi słabościami, a do tego podzielić się z innymi osobami, które mają podobne problemy?

NIE JEM BANANÓW, BO MAJĄ ZBYT DUŻO CUKRÓW I KALORII!

Tak taki pogląd mi towarzyszył jeszcze podczas ostatnich przygotowań do zawodów. Bałam się bananów jak ognia! A jak ktoś mnie pytał co słodkiego zjesz po zawodach w nagrodę za tak ciężką pracę mówiłam: ,,Banan to coś co mi się marzy”!

Czy od bananów przytyjesz?

To zależy głównie od pory dnia w której zjadasz owoce w tym banany, sytuacji i koloru banana!

Banany najlepiej zjadać rano i w godzinach przed południowych. Ja zjadam posiłek, który zawiera owoce na śniadanie lub drugie śniadanie. Banan to świetna przekąska po treningowa. Ważny jest również kolor banan, zielony jest mniej dojrzały i ma niższy indeks glikemiczny, a ten żółty, który już dojrzał wyższy i większą ilość cukru.
Banan to źródło witamin i minerałów, zawiera skrobię i cukry prebiotyczne. Cukry te przeciwdziałają zaparciom i wzmacniają florę bakteryjną jelit.

DESER BANANOWY

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Banana przekroić na pół, posmarować masłem orzechowym dobrej jakości,  dodać owoce np. maliny i gotowe!

A nie mówiłam! To takie proste 🙂

Smacznego życzy Natfit!


DSC05210

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *